KENINGAU, SABAH, MALAYSIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Work flow bisnes?

harryho46
catwang
6 posters

Go down

Work flow bisnes? Empty Work flow bisnes?

Post  catwang Fri Jun 11, 2021 11:19 am

Hi korang nak tanya macam mana korang manage bisnes korang ye? Macam mana nak organise semua benda dalam satu tempat. AKu tengah cari software free yang boleh organize work aku.
Sebab kadang kadang overwhelming jugak lah dengan marketing reminder, invoice, to do list, ideas, teams... kadang aku ni banyak lupa.
Sekarang ni macam - macam tapi kebanyakannye mahal tapi banyak tak kena dengan taste aku.

catwang

Back to top Go down

Work flow bisnes? Empty Re: Work flow bisnes?

Post  harryho46 Fri Jun 11, 2021 11:24 am

Team aku pakai outlook je... actually kalau pakai google punya suit pun dah cukup.
Macam listing reminder tu guna Word je... Google excel pun okay since boleh edit ramai - ramai. Boleh list tast apa yang perlu dibuat.

harryho46

Back to top Go down

Post  qqwella Fri Jun 11, 2021 11:27 am

Zoho one pun okay... tapi nak expect apa software memang banyak yang mahal pun.

qqwella

Back to top Go down

Post  miaospec Fri Jun 11, 2021 11:39 am

Boleh try Jira... yang ni setakat sorang guna tak payah bayar. Apps dia mianly untuk software development tapi still boleh guna untuk industry lain.
Software dia boleh split higher task into mini task and vice verca....
Btw.. u manage semua tu maknanya u solopreneur lah kan? Bisnes apa ye?

miaospec

Back to top Go down

Post  catwang Fri Jun 11, 2021 12:39 pm

harryho46 wrote:Team aku pakai outlook je... actually kalau pakai google punya suit pun dah cukup.
Macam listing reminder tu guna Word je... Google excel pun okay since boleh edit ramai - ramai. Boleh list tast apa yang perlu dibuat.
Pernah pakai excel juga tapi tak berapa menarik. Kadang - kadang tengok dekat excel tu pun tak semangat dengan nampak cluttering nye lah.
At least kalau software lain tu nampak colour - clour lain n distingusable.

catwang

Back to top Go down

Post  catwang Fri Jun 11, 2021 12:43 pm

miaospec wrote:Boleh try Jira... yang ni setakat sorang guna tak payah bayar. Apps dia mianly untuk software development tapi still boleh guna untuk industry lain.
Software dia boleh split higher task into mini task and vice verca....
Btw.. u manage semua tu maknanya u solopreneur lah kan? Bisnes apa ye?
Tq for the recommendation ye. Ye saya solopreneur kadang sikit - sikit mintak tolong adik kalau ade ape - ape urusan tapi dia tak tau sangat bab menurus bisnes ni.
Saya pun baru je bukak bisnes so saya tengah biasa kan diri macam mana nak manage workflow dan brand saya ni... saya bisnes jahit baju. Sekarang ni slow sikit lah tak macam raya dulu banyajk tempah baju raya. Tapi rezeki tu ade.

catwang

Back to top Go down

Post  cabbagemint Fri Jun 11, 2021 12:49 pm

catwang wrote:
Tq for the recommendation ye. Ye saya solopreneur kadang sikit - sikit mintak tolong adik kalau ade ape - ape urusan tapi dia tak tau sangat bab menurus bisnes ni.
Saya pun baru je bukak bisnes so saya tengah biasa kan diri macam mana nak manage workflow dan brand saya ni... saya bisnes jahit baju. Sekarang ni slow sikit lah tak macam raya dulu banyajk tempah baju raya. Tapi rezeki tu ade.
Beli je papan putih tu awak cata ape yang awak perlu buat. Setel lagi praktikal.. tulis pakai tangan ingat terus.
Btw, awak ade buat marketing tak untuk kedai awak tu? Actually member saya pun buat sewing jugak tapi order consisten je sebab dia ada buat marketing. Macam saya dalam bidang jual air tak de musim mmg akan ade orang order punya.

cabbagemint

Back to top Go down

Post  catwang Fri Jun 11, 2021 3:22 pm

cabbagemint wrote:
Beli je papan putih tu awak cata ape yang awak perlu buat. Setel lagi praktikal.. tulis pakai tangan ingat terus.
Btw, awak ade buat marketing tak untuk kedai awak tu? Actually member saya pun buat sewing jugak tapi order consisten je sebab dia ada buat marketing. Macam saya dalam bidang jual air tak de musim mmg akan ade orang order punya.
Marketing macam mana tu ye? Saya ada belajar tutorial jugak tapi tak berapa faham. Try buat dekat instagram dan twitter tapi macam tak menjadi je.
Kalau boleh share cara buat marketing tu.

catwang

Back to top Go down

Post  directlylaugh Fri Jun 11, 2021 3:24 pm

Buat kat tiktok la senang naik. Buat simple simple je... ade member buat duit kat sana. Tapi kena topik trending laa.

directlylaugh

Back to top Go down

Post  cabbagemint Fri Jun 11, 2021 3:31 pm

catwang wrote:
Marketing macam mana tu ye? Saya ada belajar tutorial jugak tapi tak berapa faham. Try buat dekat instagram dan twitter tapi macam tak menjadi je.
Kalau boleh share cara buat marketing tu.
Kalau tak reti kat sosial media, boleh buat brochure macam biase je... Letak kat mail box. Buat youtube video ke pastu letak kedai awak dekat mana. Kalu kat facebook tu macam post yang trending saya akan letak saya punya produk, ade orang check jugak. Ade bajet lebih buat ads kat youtube ke, instagram ke....
Kena ikut bersesuaian dengan bidang masing - masing lah. Ni sikit je... macam - macam lagi benda yang saya belajar drpd branding & marketing masterclass... mcm saya pergi masterclass tu dia sia ada bagi rundingan lagi pasal bisnes.. ni link dia https://roar-point.com/marketing-branding-masterclass/

cabbagemint

Back to top Go down

Post  catwang Fri Jun 11, 2021 3:32 pm

directlylaugh wrote:Buat kat tiktok la senang naik. Buat simple simple je... ade member buat duit kat sana. Tapi kena topik trending laa.
Alahai tak pandai la nak edit video, tgk dekat tiktok tu power sangat content creator buat video nye.

catwang

Back to top Go down

Post  catwang Fri Jun 11, 2021 3:33 pm

cabbagemint wrote:
Kalau tak reti kat sosial media, boleh buat brochure macam biase je... Letak kat mail box. Buat youtube video ke pastu letak kedai awak dekat mana. Kalu kat facebook tu macam post yang trending saya akan letak saya punya produk, ade orang check jugak. Ade bajet lebih buat ads kat youtube ke, instagram ke....
Kena ikut bersesuaian dengan bidang masing - masing lah. Ni sikit je... macam - macam lagi benda yang saya belajar drpd branding & marketing masterclass... mcm saya pergi masterclass tu dia sia ada bagi rundingan lagi pasal bisnes.. ni link dia https://roar-point.com/marketing-branding-masterclass/

Byk jugak topic yang diorang cover ni ye... kira kalau beginner macam saya ni pun okay lah nak join? How to get leads n sales tu macam berminat gak lah tengok.

catwang

Back to top Go down

Post  cabbagemint Fri Jun 11, 2021 3:39 pm

catwang wrote:

Byk jugak topic yang diorang cover ni ye... kira kalau beginner macam saya ni pun okay lah nak join? How to get leads n sales tu macam berminat gak lah tengok.

Memang ajar daripada foundation supaya senang masuk ape yang diorang ajar tu. Kalau tengok pun guru Mr. Long ni memang dah lama kerja dengan brand - brand popular macam banks, nestle, faber castle sbb tu nak tau tips ape yang digunakan. So far kalau marketing tu memang jalan lah, sebab slowly kat sosial media makin ramai customer yang approach. Tinggal nak apply branding pulak tengok sesuai macam mana dengan produk yang dah ada ni.

cabbagemint

Back to top Go down

Post  harryho46 Fri Jun 11, 2021 3:42 pm

Bab buat bisnes ni kita jangan terkejar sangat nak terus untung.. selalu saya baca pengalaman bisnesman lain better slow - slow walaupun sikit tapi sure ada profit dah memadai, bina brand kita daripada mula.. tak nak nampak sama dengan orang lain baru senang orang ingat kita punya product.

harryho46

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics